Porady ekspertów

Na tej stronie przeczytasz jak robić lepsze zdjęcia. Z czasem będą się pojawiać nowe teksty!

Wakacje

umieszczone 14 czerwca 2013

Wakacje. Dlaczego by nie dać wakacyjnego zlecenia fotograficznego samemu sobie? Narzucić sobie termin, np.: 1 dzień, aby sfotografować zadany temat? Praca pod niewielką presją może być dobrym ćwiczeniem.

Czytaj więcej

‚Części ciała’

umieszczone 4 lutego 2013

Części ciała to bardzo wdzięczny temat fotograficzny. Możecie wybrać ludzką twarz, stopy, dłonie, zbliżenie oka, ust, nosa, kolan – lista jest nieskończenie długa. Ciało modela może być stare, aby pokazać osobowość fotografowanej osoby , lub młode, męskie lub kobiece, muskularne lub chude. Wszystko zależy od Was i od osób, które uda Wam się przekonać do pozowania.

Czytaj więcej

Moje Ulubione Rzeczy

umieszczone 7 stycznia 2013

W tym miesiącu Konkurs Fotograficzny polegać będzie na sfotografowaniu tego, co dla Was ważne. Każdy z Was ma swoje Ulubione Rzeczy, czy to hobby, a może ważna osoba lub miejsce, coś co posiadacie i uwielbiacie, cokolwiek to jest. Proste prawda? Cała sztuka polega na tym, aby sfotografować to, co dla Was ważne w ciekawy i atrakcyjny sposób…

Czytaj więcej

Szkło i stal

umieszczone 5 grudnia 2012

Zdaję sobie sprawę, że nie każdy mieszka w pobliżu dużego miasta ze szklano-stalowymi drapaczami chmur, ale mam nadzieje, że każdy z Was znajdzie w swoim sąsiedztwie budynek ze stali i szkła lub inną konstrukcję, którą z przyjemnością sfotografujecie. Jeżeli nie macie do dyspozycji wielu budynków, konkcentrujcie się na elemencie odbicia – każde okno sfotografowane w odpowiedni sposób może stać się Waszym dziełem sztuki!

Czytaj więcej

Abstrakcja

umieszczone 23 listopada 2010

Zdjęcia abstrakcyjne to szansa na świetną zabawę z Twoim Lumixem G. Możesz spędzać czas na świeżym powietrzu szukając ujęć, które stanowią abstrakcyjne kompozycje. Możesz też zostać w domu i samodzielnie tworzyć abstrakcyjne zestawienia.

Czytaj więcej